Доставка по Чернівцям. Контакти: м. Чернівці, вул. Головна, 237, тел. (0372) 90 00 49, (050) 527 69 59. Вул. Червоноармійська, 77-а, Тел. (0372) 54 67 27, (050) 527 69 59

Вибір автомобільного крісла. Відео

Як обрати дійсно якісне дитяче автокрісло безпеки?

Перша умова - це відправитися за покупкою не на ринок, а в магазин. Там, цілком ймовірно, можуть бути присутні і представники фірми-виробника, які краще продавців всі вам розкажуть і пояснять. А головне, в магазині покажуть відповідну й обов'язкову документацію, сертифікати якості. У США, наприклад, на кожному дитячому автокріслі повинен бути ярлик, який вказує, що його використання схвалене урядом, і що воно випробувано в умовах зіткнення. Логічно, що вузька спеціалізація, як правило, диктує більш високу якість товару.

Приблизна класифікація по вазі й віку

За сучасною класифікацією автокрісла розділені на групи по вазі дитини. Абсолютно чіткої, єдиної для всіх класифікації крісел ні, оскільки в різних виробників ці стадії трохи відрізняються. Але приблизні поділу такі:

Варіант 1. Від ваги при народженні до 9 (у деяких 10) кг. Приблизний вік до 9 місяців;

Варіант 2. Від ваги при народженні до 13 кг. Приблизний вік від 12 до 15 місяців. Ці два види сидінь розташовуються проти руху автомобіля. Зроблено це для більшої безпеки маляти, голова якого, приблизно до 9 місяців непропорційно важка стосовно тіла, і від цього поїздка по ходу руху стає для нього набагато небезпечніше. На таких сидіннях для правильності їхньої установки (що часом відіграє вирішальну роль у безпеці) іноді передбачають і спеціальний індикатор рівня, що показує, чи вірно закріпили крісло. Вони закріплюються на передньому або на задньому сидінні автомобіля за допомогою поясного й діагонального ременів безпеки. Обов'язкова й м'яка подушечка для підтримки голови крохи. Практично у всіх таких крісел є зручні ручки для їхнього перенесення.

Варіант 3. Від ваги при народженні до 18 кг. Приблизно до 4-х років. Ці крісла можливо встановлювати як проти (якщо маляті ще немає 9 місяців), так і по руху автомобіля. Тут головний критерій - вага.

Варіант 4. Від 9 кг до 18 кг. Від 6-ти місяців приблизно до 4 років. Встановлюються тільки по ходу руху автомобіля;

Варіант 5. Від 9 кг до 25 кг. Від 9 місяців до приблизно 6 років. Або від 15 кг до 25 - для 3-7 років в інших виробників. По ходу автомобіля;

Варіант 6. Від 22 кг до 36 кг, 6-10 років. В інших виробників: від 15 кг до 36 кг. Приблизно 4-11 років. Є крісла, що складаються з двох частин - підстави, що закріплюється на сидінні автомобіля, і знімної частини - самого крісла, у якому навіть сплячої дитини, не потривоживши його, можна легко винести із салону.

Є й універсальні моделі безпеки - трансформери, що ростуть, разом з вашим малюком. Наприклад, універсальне крісло, що поєднує 4, 5 і 6 групи. Його можна використовувати з 9кг до 36 кг, з 9 місяців до 10 років.

Важливим критерієм у виборі крісла є його спосіб кріплення. Деякі сидіння самі кріпляться штатним автомобільним ременем - за спинку й за сидіння, а маля в кріслі чотирьох-або п'ятиточковим ременем. Цей спосіб досить небезпечний тим, що по більшій частині (більш, ніж у 50%) сидіння з такими кріпленнями встановлюються родителями неправильно, і своє основне завдання - убезпечити дитини-не виконують. Взагалі, чим більше ременів, тим більше помилок. Більш надійний і сучасний спосіб закріплення дітей полягає в тому, що дитини разом із кріслом, подібно дорослому, пристібають звичайним (штатним) автомобільним ременем безпеки.

Конструкція автокрісла

Підходячи до покупки автокрісла з усією серйозністю, варто поцікавитися і конструкцією сидіння. А саме: попросіть продавця відігнути тканинне покриття, продемонструвати вам каркас і розповісти, з якого матеріалу він зроблений. Пластикові (навіть міцні) каркаси, як показує практика, менш надійні порівняно з металевими. Крім того, якщо в сидінні не буде належного мікроклімату, що досягається виробниками за допомогою спеціальних конструкцій, то дитині буде душно, спекотно, і він просто не захоче сидіти в такому кріслі. Зверніть увагу на всі застібки та кріплення на ременях. Якщо відповідальні вузли кріплень або ременів мають сумнівні або пластикові елементи, подумайте, чи варто ризикувати.

Матеріал оббивки повинен пропускати повітря і вологу, а конструкція спинки подушки - забезпечувати вентиляцію. І, звичайно, всі тканинні покриття повинні легко відстібатися і стиратися.

Ціна по-справжньому гарного дитячого автокрісла безпеки (від 180 до 350 доларів) висока, але виправдана. Оскільки всі його численні деталі - від складного каркаса до пропускає повітря тканинного покриття - зовсім недешеві. Крім того, у вартість входить і гарантія безпеки, що підтверджують документи про відповідні тести і випробування, пройдених автокріслом. Дешеве, без відповідних сертифікатів, а відповідно, і небезпечне автокрісло взагалі немає резону купувати. Воно нефункціональні і буде просто займати місце в машині. Крім того, про якість автокрісла говорить і той факт, з полюванням чи ваш малюк сидить у ньому. Тому хороші виробники враховують і цей, дуже важливий момент.

Статистика багатьох країн свідчить, що, після того як використання дитячих автокрісел безпеки там стало обов'язковим, ймовірність важких травм та загибелі дітей скоротилася в 3,5 рази! У нас, на жаль, таких правил поки немає. І можна довго журитися з цього приводу й дивуватися, наскільки наша держава не любить своїх дітей. Але ми-то їх любимо. І якщо у вас є автомобіль і є маленька дитина, то обходитися без дитячого крісла безпеки в сучасному світі, знаючи ці цифри, просто злочинно.